23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Hetoni shkelësit e ligjit pa përjashtime!

Samuel ZbogerDrejtuesi i Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Samuel Zhbogar, iu ka bërë thirrje institucioneve të drejtësisë që t’i “përvjelin mëngët” dhe t’i grahin punës maksimalisht, pa bërë përjashtime në raport me “të fortit dhe të dobëtit”.

Gjatë një interviste për gazetën “Kosova Sot”, ai ka thënë se të gjithë ata që kanë bërë veprime të kundërligjshme duhet të hetohen dhe të përndiqen, pa marrë parasysh postin që kanë.

“E tërë klasa politike në Kosovë mund të bëjë edhe më shumë për forcimin e standardeve dhe kodeve etike për zero tolerancë ndaj korrupsionit, duke rregulluar pjesëmarrjen, apo mospjesëmarrjen në jetën politike të Kosovës, të atyre që kanë dosje penale”, thotë Zhbogar

Më Shumë

Peci: 200 ton speca somborkë prodhim vendor do të nisen për eksport në Suedi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka njoftuar se sot po përgatiten 200 ton speca somborkë prodhim vendor për eksport në...

Rrokulliset një traktor në Suharekë, lëndohet rëndë pasagjeri

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore në fshatin Dollc të Suharekës, në një aksident trafiku me traktor.   Sipas policisë, viktima ishte pasagjer kur...

Lajmet e Fundit