19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Hoti ia “tërheq vërejtjen“ Eqrem Kryeziut – nuk ka koalicion me PDK-në

AvdullahHoti-LDKAnëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti është zyrtari i parë i kësaj partie që ka reaguar ndaj deklaratës së Eqrem Kryeziut, se ai është për një koalicion mes LDK-së e PDK-së.
Hoti ia ka “tërhequr vërejtjen“ Eqrem Kryeziut që “të reflektojë për gjendjen që është katandisur vendi nga qeverisja e PDK-së”, njofton BotaPress.

“Besoj ai e ka të qartë dëmet që i ka shkaktuar vendit kjo qeveri, ne veçanti qytetit ku jeton ai vetë, Prizrenit. Nuk ka koalicion LDK-PDK. Më 8 qershor, PDK del në opozitë dhe le të përballet me ligjin. Vendi duhet të kthehet në normalitet me qeverisje të përgjegjshme”, ka thënë Hoti në reagimin e tij.

Më Shumë

Lansohet në e-Kosova paraqitja online e Provimit të Maturës

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se është lansuar në platformën e-Kosova paraqitja online e Provimit të Maturës Shtetërore. Sipas MAShTI-it, paraqitja online...

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Lajmet e Fundit