21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

I mituri ther me thikë të miturin në Suharekë

Dje në Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar (i mitur).

Ai iu arrestua pasi që pas një fjalosje, dyshohet se ka goditur me një mjet të mprehtë-thikë viktimën mashkull K/Shqiptar (fëmijë-2004), njofton raporti policor,

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin rajonal Prizren. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

E tmerrshme: Shembet tribuna në stadiumin e ndërtuar në vitin 2019 në Korishë të Prizrenit

Bëri bujë përurimi i stadiumit në Korishë të Prizrenit në vitin 2019, kur kryetari i kësaj komune aso kohe, Mytaher Haskuka, presidenti i FFK-së...

Prizren, 30 aktakuza kundër 39 personave

Prokurori i Shtetit ju njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur shtatëdhjetepesë (75) aktakuza kundër tetëdhjetetetë (88) personave, për...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit