15.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Ja sa para i fituan mbrëmë Joshua dhe Helenius

Boksieri britanik Anthony Joshua është treguar shumë i fortë në duel me finlandezin Robert Helenius.

Joshua në rundin e shtatë rrezoi finlandezin, duke fituar këtë duel dhe duke bërë një hap para në garën për titull kampion botë.

Boksieri britanik i dha shumë goditje kundërshtarit dhe se fitorja e Joshua-s ishte e merituar.

Joshua siç raportohet, ka fituar 10 milionë euro nga ky duel, derisa finlandezi ka përfituar rreth dy milionë euro.

Më Shumë

Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

Kryeministri Albin Kurti sot është takuar me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Pas takimit, përmes një shkrimi, Kurti...

Dita Ndërkombëtare e Muzeve: QRTK në Prizren dhe OJQ Educo lidhin memorandum bashkëpunimi

Me rastin e shënimit të 18 majit, Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren dhe OJQ Educo kanë nënshkruar një...

Lajmet e Fundit