26.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Ballkani mposht Lirinë

Ballkani e ka nisur me fitore sezonin e ri, duke e mposhtur si mysafirë Lirinë me rezultat 1-0.

Liria kthehej në elitë pas katër vitesh, ku prizrenasit e kishin mbushur stadiumin e rinovuar “Përparim Thaqi”, pasi të pranishëm ishin mbi 5  mijë shikues.

Si pjesë e këtij entuziazmi, Liria ishte më e mirë në pjesën e parë, duke krijuar disa raste.

Por në të dytën kampionët shtrënguan dhëmbët dhe futën në formacion disa lojtarë që i mungonin.

Goli i epërsisë për suharekasit erdhi në minutën e 65-të, kur Nazmi Gripshi me një gjuajtje të bukur nga brenda zonës shënoi për 1-0.

Deri në fund edhe pse kishte raste, gola më nuk kishte dhe Ballkani mori tri pikët e para. /Telegrafi/

Plagosja e dy vëllezërve në Rahovec, njëri në gjendje të rëndë

Në pasditen e sotme në Rahovec, dy vëllezër kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri Njëri prej tyre është duke...

Burdushi kërkoi që ta shtynte shkuarjen në burg, gjykata i jep përgjigje

Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka refuzuar kërkesën Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi” për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit me burgim. Burime të “Betimit...

Lajmet e Fundit