-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Jahjaga u nënshkrua në librin e zisë për pjesëtarin e EULEX-it

Jahjaga-në librin e zisePresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga u nënshkrua sot në librin e zisë në EULEX, të hapur me rastin e vdekjes së pjesëtarit të këtij misioni Audrius Shenaviçius nga Lituania, i cili u vra dje në mëngjes në një sulm në afërsi të Zveçanit.

Me këtë rast, presidentja Jahjaga shprehu dhimbjen e saj për vdekjen e pjesëtarit të EULEX-it. Ajo çmoi kontributin e tij gjatë misionit në Kosovë dhe i shprehu ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe misionit në kuadër të të cilit ai veproi në vendin tonë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mbi 1800 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 853 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 17 aksidente me të...

Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Turqi

Sot në Prishtinë mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Turqi, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) dhe Qendra e Kërkimeve Strategjike Ballkanike (BASAM) Në këtë forim...

Lajmet e Fundit