14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Jahjaga u nënshkrua në librin e zisë për pjesëtarin e EULEX-it

Jahjaga-në librin e zisePresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga u nënshkrua sot në librin e zisë në EULEX, të hapur me rastin e vdekjes së pjesëtarit të këtij misioni Audrius Shenaviçius nga Lituania, i cili u vra dje në mëngjes në një sulm në afërsi të Zveçanit.

Me këtë rast, presidentja Jahjaga shprehu dhimbjen e saj për vdekjen e pjesëtarit të EULEX-it. Ajo çmoi kontributin e tij gjatë misionit në Kosovë dhe i shprehu ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe misionit në kuadër të të cilit ai veproi në vendin tonë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vdes profesori universitar Belul Beqaj

Është ndarë nga jeta profesori universitar Belul Beqaj. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët përmes një njoftimi, ku theksohet se...

Trajneri drogonte dhe më pas i përdhunonte futbollistët – gjithçka e kishte regjistruar në kamera

Një trajner futbolli në Gjermani, në ligat më të ulëta, thuhet të ketë droguar dhe përdhunuar seksualisht të paktën 10 të rinj nga mosha...

Lajmet e Fundit