18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Haradinaj: Zgjedhjet parlamentare mund të mbahen shpejtë

Ramush haradinaj ne zgjedhjeLideri i AAK-së Ramush Haradianaj ka treguar se nesër do të niset për vizitë zyrtare në SHBA. Ai ka thënë se fillimisht do të shkojë në Washington, për të vazhduar pastaj drejt New York-ut.

“Agjendën do t’ua dërgojmë nesër përmes një komunikate”, ka thënë Haradinaj për gazetën Express. Ai ka folur edhe për krizën e numrave në Kuvendin e Kosovës duke thënë se është përgjegjësi e partive në pushtet që ta bëjnë kuorumin në Parlament.

Megjithë këtë Haradinaj ka lënë të kuptohet se vendi mund të shkojë në zgjedhje pa përfunduar mandati i rregullt i institucioneve.

“Po shihet se do të kemi zgjedhje më shpejtë se sa që është pritur. Por së pari duhet t’i kryejmë reformat e nisura zgjedhore”, ka thënë ai.

Ish Kryeministri Haradinaj ka folur edhe për takimin që ka pasur me Shefin e Qeverisë Hashim Thaçi, para pak ditësh. Ai ka thënë se temë kryesore e këtij takimi ka qenë procesi i bisedimeve që është duke ndodhur në Bruksel.

Nusja e Ermalit shfaqet e veshur me një fustan shumë të shkurtër, do ta bëjë burrin xheloz me këtë pamje

Ariana Fejzullahu, është njëra nga emrat më të komentuat të show bizit. Që kur ajo u martua me këngëtarin e njohur, Ermal Fejzullahu, Ariana gjithmonë...

Arrestohet personi i kërkuar në Malësi të Re të Prizrenit

I kërkuar A. A. është arrestuar sot në fshatin Malësi e Re të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Pas arrestimit dhe...

Lajmet e Fundit