18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Kabashi: PDK-ja është partia e suksesit, Muja njeriu i fjalës

kabashi3Koalicioni PDK,AAK-LDD, ka zhvilluar një takim me banorët e fshatit Lugishtë të Hasit. Përfaqësuesi i koalicionit AAK-LDD, Lulëzim Kabashi para elektoratit të këtij fshati ka treguar arsyet pse ka vendosur të mbështes Ramadan Mujën për kryetar të Prizrenit.

“Arsyet pse kemi lidhur kualicion me PDK-në është fakti se PDK është parti e sukseit, është parti e fjalës, që ka vizion për të ecur përpara me anë te ndërtimit dhe yhvillimit të vendit. Ndërsa LDK-ja dhe njerëzit e saj, janë injorantë dhe njerëz që nuk e mbajnë fjalën”.

Kabashi tha se kandidati i LDK-së, Eqrem Kryeziu më shumë i nënçmon qytetarët , për dallim nga Ramadan Muja që i çmon.

“Eqrem Kryeziu është njeri që i nënçmon qytetarët, ndërsa Ramadan Muja e respekton çdo qytetarë, andaj këto janë arsyet pse ne jemi sot sëbashku me PDK-në në kuaolicion për ta vazhduar bashkëqeverisjen edhe për mandatin e ardhdhëm”.

“Ne kemi lidhë kualicion me PDK-në, sepse jemi të bindur në fitoren e Ramadan Mujës, sepse ai dhe qeverija e tij janë të përcaktuar për një zhvillim të qytetit dhe për mirëqenie të qytetarëve, ndërsa Eqrem Kryeziu me kualicionin e vet janë bashkuar jo për interesa të qytetarëve, por për interesa personale të udhëheqësve të atij kualicioni”.

Ai tha se premtimet e AAK-së – LDD janë projekte edhe të PDK-së.“Bashkarisht do t’i vazhdojmë punët që janë në proces e sipër”.

Minir Krasniqi, kryetar i Degës së PDK-së në Prizren i ka falenderuar ndërkaq votuesit e këtij fshati për besimin që ia kanë dhënë me 3 nëntor Ramadan Mujës për kryetar të Prizrenit. “Kërkoj anagazhim për ta ruajtur votën për Prizrenin Europian”.

Në këtë takim kanë folur edhe Bujar Nerjovaj, Hasan Hasani dhe Nexhat Çoçaj. Ata kanë kërkuar që më 1 dhjetor të ftohen qytetarët për të dalë në votime për ta votuar Ramadan Mujën dhe për ta ngarkuar me përgjegjësi për t’i kryer të gjitha ovbjektivat e qytetarëve./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Lajmet e Fundit