16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Kampioni i Turqisë e do Muriqin

Galatasaray, pasi e fitoi titullin e kampionit në Turqi, është në kërkim të përforcimeve për stinorin e ri.

Kampioni i Turqisë, do që ta transferojë sulmuesin e Kosovës dhe Mallorcas, Vedat Muriqin.

Muriqi pati sezonin më të mirë me Mallorcan, duke shënuar 16 gola në elitën e futbollit spanjoll.

Sipas Bein Sports, Muriqi mund të kthehet në Turqi, por këtë herë jo te Fenerbahçe.

Ai mund të kaloj te Galatasaray në formën e huazimit.

Ndryshe, Vedat Muriqi ka kontratë me Mallorca deri në vitin 2027.

Ankesa e mbrojtësve të “Burdushit” në Apel ndaj refuzimit të kërkesës nga Themelorja lidhur me shtyrjen e vuajtjes së dënimit

Mbrojtësit e të akuzuarit Hysri Peqani i njohur si “Burdushi”, avokatët Durim Osmani dhe Feim Alaj, më 15 shtator 2023, kanë parashtruar ankesë kundër...

Peja mposht Golden Eagle Yllin me përmbysje dhe kalon në finale

Peja është skuadra që do të luajë me Trepçën në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll. Kjo pasi skuadra pejane të premtën ia ka...

Lajmet e Fundit