11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Kapet me armë ilegale në Rahovec, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt

Në Rahovec, dje në ora 20:20, një person  është arrestuar pasi gjatë një kontrolli në automjetin e tij është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë e tipit TT bashkë me nëntë (9) copë fishekë.

I dyshuari është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Ballkani fiton Kupën, Prishtina jashtë garave evropiane 

Ballkani është fitues i Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ilir Dajës ka arritur të fitojë nga Prishtina pas ekzekutimit të penalltive.    Ka...

Kroos pensionohet si ‘Mbret’ – lë pas karrierë ëndrrash

Shtatë vjet te Bayern Muncheni, dhjetë te Real Madridi. Kampion bote me Gjermaninë. Fitues i pesëfishtë i Ligës së Kampionëve. Madje më 1 qershor mund ta...

Lajmet e Fundit