5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Kapet një person i dyshuar për gjashtë vjedhje në Prizren

arrestimi 2Një person është arrestuar në Prizren i dyshuar për gjashtë raste të vjedhjeve.

“Të shtunën pasdite, një qytetare me banim në rrugën “Fahredin Hoti”, ka denoncuar në Policinë e Prizrenit rastin e vjedhjes së rëndë e cila kishe ndodhur në shtëpinë e saj, me ç’ rast ishte vjedhur një sasi e konsiderueshme e stolive të arta. Pas pranimit të rastit, hetues policorë kanë nisur me hetimin e rastit dhe të nesërmen është identifikuar personi i dyshimtë i cili është arrestuar dhe është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës”, ka thënë për Gazetën Tribuna, Hazir Berisha, zëdhënës rajonal në Prizren.

I ballafaquar me provat materiale, i dyshuari i ka treguar policisë edhe për pesë raste tjera të ngjashme. Në konsultim me prokurorin, është vendosur që i dyshuari të ndalët nën masën e arrestit policor, ndërsa hetuesit po punojnë për zbardhjen e rasteve të tjera.

Më Shumë

Ish-lideri i protestave studentore në 25 vjetorin e tyre viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë

Ish-lideri i protestave studentore, Muhamet Mavraj, në 25 vjetorin e tyre ka udhëtuar për në Hagë të Holandës. Mavraj atje do të vizitojë ish-krerët e...

Abrashi për videon e VV-së: E bëmë për t’ia kujtuar opozitës se kush ka qenë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka komentuar videon e publikuar sot nga Lëvizja Vetëvendosje në faqen e tyre zyrtare, ku etiketohen dhe akuzohen...

Lajmet e Fundit