-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

“Katar 2022”: Sot përcaktohen dy çerekfinalistët e fundit, vëmendja te sfida Portugali – Zvicër

Sot do të përcaktohen dy çerekfinalistët e fundit në Kupën e Botës “Katar 2022”, raporton FrontOnline.

Dita e sotme sjell dy ndeshjet e fundit të fazës së grupeve.

Nga ora 16:00, Spanja e synon kualifikimin në çerekfinale në një sfidë tejet të vështirë ndaj Marokut.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në “Education City Stadium” në pasditën e sotme.

Kurse, nga ora 20:00 do të zhvillohet kryendeshja e sotme mes Portugalisë dhe Zvicrës së Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit e Ardon Jasharit.

Sfida në fjalë luhet në “Lusail Iconic Stadium” në mbrëmjen e sotme.

Më Shumë

Dashuria, puna dhe paratë, njihuni me parashikimin e Horoskopit për sot

Dashi: Ndërsa Hëna është në Gaforre, mund të ndjeni siklet. Një mik mund t’ju ofrojë dorën e ndihmës për të zgjidhur problemet tuaja. Dëgjoni...

Raporti i “Transparency International”: Kosova ka përparuar në luftën ndaj korrupsionit, por s’e ka nën kontroll

Në raportin e organizatës ndërkombëtare “Transparency International” për vitin 2022, të publikuar të martën, Kosova renditet në vendin e 84-të me 41 pikë në...

Lajmet e Fundit