24.7 C
Prizren
E shtunë, 4 Shtator, 2021

Kërcënimi seksual ndaj vajzës nga Prizreni-kryeprokurori thotë se e kanë hapur rastin

Rasti për vajzën nga Prizreni, që u ngacmua seksualisht nga D.Sh (emër i njohur për redaksinë), thuhet të jetë hapur nga Policia Rajonale e Prizrenit.

Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Insajderi, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Admir Shala.

Ai tha, se është hapur rasti dhe janë marrë të gjitha deklaratat e vajzës dhe provat e nevojshme.

“Është hapë si rast po nuk e ka kuptu ajo policinë. Unë fola tash me nënkolonelen se kam qenë në rrjedhja gjithë ditën i kemi marr deklaratat e vajzës dhe e kemi hap rastin nuk është e vërtetë ajo që nuk kemi hap rast, i kanë marrë fotografitë e mesazhet, tash duhet ta identifikojmë këtë person se është vështirë vetëm me emër dhe me mbiemër me identifiku”, ka thënë Shala.

Ai tutje vazhdoi të thotë se do të ndërrmarin masa menjëherë, pasi që, është rast i ndishëm. Gjithashtu, ai theksoi se do ta ruajnë nga publiku vajzën për shkak të ndjeshmërisë së rastit.

Sot, në redaksinë e Insajderit, ka ardhur ky raportim përmes të cilit tregohen ngacmi8met dhe kërcënimet seksuale që D.Sh, ia ka bërë kësaj vajze./ Insajderi.com

Më Shumë

Infermierja nga Prizreni i gjen disa të holla, i dorzon në polici

  Një qytetare nga Prizreni, K.T, infermiere në qendrën e vaksinimit ”Sezair Surroi” në Prizren ka gjetur një shumë të caktuar të hollave. Sipas Policisë në...

Sulmon fizikisht policin në Prizren, arrestohet

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar mashkull kosovar pasi që i njëjti e ka sulmuar fizikisht një zyrtarë policor,...

Spitali i Prizrenit, 171 pacientë në trajtim nga COVID-19

Bazuar në raportin 24-orësh të klinkave COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim janë 1171 pacientë, 38 më pak se një ditë...

Ronaldo mbërrin në Manchester, debuton më 11 shtator

Cristiano Ronaldo mbërrin në Britaninë e Madhe vetëm disa ditë pasi përfundoi transferimin e tij të bujshëm nga Juventus te Manchester United. Ylli portugez...

Rritet sërish numri i vdekjeve, 32 viktima brenda ditës në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 32 viktima si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 1,612 raste të reja...

Zafir Berisha përkujton dëshmorët në Vërri

Kryetari i NISMA Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka përkujtuar betejën e UÇK-së në Vërri. Ai, sot ka vizituar dhe vendosur lule në lapidarët e...

Trepça shkëlqen ndaj Yllit, mposht kampionin dhe kualifikohet në finale

Trepça ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 81:69 (21:14, 16:15, 23:20, 21:20) për tu kualifikuar në finalen e Superkupës. Trepça e nisi...

Messi pritet të debutojë sonte me PSG-në

Ylli argjentinas, Lionel Messi pritet të debutojë sot (e diel) me Paris Saint-Germain në ndeshjen e vlefshme për Ligue 1. Messi u transferua para disa...

Alan Shearer i ashpër më Xhakën: Kjo nuk justifikohet, është kartoni i 11 i kuq me Arsenalin

Kartoni i kuq i Granit Xhakës në humbjen e Arsenalit nga Manchester City ishte i pafalshëm dhe dërgoi një mesazh shumë dëmtues për shokët...

Ronaldo në histori, rekord për golat me kombëtare

Përveçse shpëtoi ekipin e tij, Cristiano Ronaldo vendosi një rekord të ri personal në ndeshjen kundër Irlandës në kualifikueset e Botërorit 2022. Autor i një...

Gastronomia punon deri në orën 21:30, ‘porositë’ edhe pas orës 22:00

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka marr vendim që të kufizoj punën e objekteve hoteliere, restoranteve dhe kafiterive. Në kuadër të...

Prizren/ Një muaj paraburgim të pandehurit për dhunë në familje

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën...

Punëtorët nga Kosova rrahen me shufra hekuri dhe pastaj nxjerrin armët në Itali

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë mëngjes në qendër të Triestes në Itali, pranë një lokali. Të paktën 8 persona kanë mbetur të...

Totaj premton mbështetje për bizneset e Prizrenit

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar disa biznese me c’ rast ka dëgjuar nga afër problemet me të cilat...

Si është gjendja me COVID-19 në Suharekë? – flet kryetari i komunës (Video)

Shifra alarmante në vend me të vdekur prej Covid-19, janë parë përsëri. Prej 36 sa u raportuan një ditë më parë, në 24 orëshin e...

Në një bankomat në Prizren deponohen 100 euro false

Në një bankomat në Prizren janë deponuar 100 euro false, raporton PrizrenPress Një femër ka njoftuar se një person i panjohur në bankomat ka deponuar...

Lajmet e Fundit