14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Kerry: Koalicion global kundër Shtetit Islamik

JohnKerry-shbaSekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka bërë thirrje për një “koalicion global” për të luftuar militantët e Shtetit Islamik, të cilët kanë pushtuar sipërfaqe të mëdha të Sirisë dhe Irakut.

Në një editorial të botuar në “New York Times”, Kerry ka kërkuar koalicion të gjerë të vendeve për t’u përballur me “agjendën gjenocidiale” të xhihadistëve.

Komentet e Kerryt vijnë para samitit të NATO-s në Uells, i cili do të zhvillohet më 4 dhe 5 shtator.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se është duke zhvilluar një plan gjithëpërfshirës për të luftuar Shtetin Islamik.

Prizren, burri sulmon fizikisht gruan dhe djalin e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur në Prizren. Rasti ka ndodhur më 29 shtator, rreth orës...

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prizren, pasi që të njëtit dyshohet se kanë kryer veprën penale “shpërlarje të parave”. Ngjarja kishte...

Lajmet e Fundit