23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Komuna e Rahovecit përfiton 40 000 euro grant

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latfi dhe ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka nënshkruar marrëveshje përmes së cilës kjo komunë përfiton 40,000.00 euro grant nga thirrja “Programi për mbështetje për projektet infrastrukturore për komunitete për komunat e Republikës së Kosovës”.

“Me mjetet e përfituara nga kjo thirrje, do të mundësohet ndërtimi i rrugëve me prioritet në pjesën e epërme të qytetit, duke i shërbyer zhvillimit të infrastrukturës së përgjithshme të komunës sonë, e veçanërisht pjesës së banuar nga komunitetet”, ka thënë Latifi, duke shtuar se në saje të mirëqeverisjes dhe efikasitetit, Rahoveci është një prej komunave që përfiton grante e donacione nga organizatat qeveritare, joqeveritare dhe ndërkombëtare.

“Do të mbetemi të përkushtuar dhe të përqendruar për qeverisje të mirë që u shërben interesave të qytetarëve. Falënderova ministrin Krasniqi për bashkëpunimin dhe korrektësinë dhe i shpreha gatishmërinë për bashkëpunim ndërinstitucional edhe në të ardhmen”, ka thënë Latifi./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Bremer i ngazëllyer me debutimin tek Juve

Gleison Bremer ka debutuar me fitore te Juventusi. Bremer gjatë kësaj verë iu bashkua ‘Zonjës së Vjetër’ nga Torino. Ai debutoi tek Juve në fitoren...

Gruaja në Prizren pret venat pasi u grind me bashkëshortin që s’e la të shkojë te motra e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të dielën në Prizren, ku një grua ka tentuar t’i japë fund jetës së saj. Burimet e Gazetës Sinjali...

Lajmet e Fundit