9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Konferenca e Qeverisë, pritet të bëhet publik vendimi për lirimin e studentëve nga pagesat për semestër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologji dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, do të mbajnë sot një konferencë për media.

Telegrafi ka mësuar se në këtë konferencë, Kurti dhe Nagavci do njoftojnë për vendimin e ri ku të gjithë studentët do të lirohen nga pagesa për semestër.


Pra, me vendimin që pritet të bëhet publik gjatë konferencës, arsimi publik universitar do të bëhet pa pagesë.

Ndryshe, studentët në vazhdimësi kanë kërkuar të lirohen nga pagesa e semestrit në nivelin Bachelor dhe atë të nivelit Maste

Më Shumë

Lajmet e Fundit