6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Tre gjigantët anglezë planifikojnë të testojnë vendosmërinë e Dortmundit për Bellinghamin

Klubet e mëdha të Ligës Premier janë të bindura se Borussia Dortmund do të shesë mesfushorin Jude Bellingham në verën e ardhshme.

Bellginham ka befasuar të gjithë me nivelin e treguar dhe paraqitjet e tij me Dortmundin edhe pse vetëm 18-vjeçar.

Paraqitjet e tij superiore dhe gola, asistime dhe rekorde kanë bërë që Bellingham të pëlqehet shumë nga klubet e mëdha evropiane, në veçanti ato angleze.

Treshja e Ligës Premier është e gatshme ta rikthejë atë në Angli, me 18-vjeçarin që kishte luajtur në Birmingham City në Championship para se të transferohej në Dortmund për 25 milionë funte.

Sidoqoftë, ndërsa raporti pretendon se rivalët e titullit do të vlerësojnë situatën verën e ardhshme, një lëvizje gjatë afatit dimëror nuk ka gjasa të ndodh.

Ylli tjetër i Dortmundit, Erling Haaland është gjithashtu një objektiv për shumë nga klubet elitare evropiane dhe klubi gjerman nuk ka gjasa të shesë të dy gjatë një afati. /Telegrafi/

Më Shumë

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta...

Lajmet e Fundit