2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Kosova përfundon ëndrrën për kualifikim, s’kryen punë barazimi me Zvicrën

 

Zvicra dhe Kosova kanë barazuar me rezultat 1-1, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Pjesa e parë është mbyllur pa gola, ani se kishte raste nga dy anët.

Në pjesën e dytë, Zvicra kaloi në epërsi me anë të Ruben Vargas, në minutën e 47’.

Kosova e gjeti golin e barazimit me anë të Muhamet Hysenit, në minutën e 82’.

Zvicra pas këtij barazimi siguron kualifikimin në Kampionatin Evropian së bashku me Rumaninë në kuadër të grupit I. /Klankosova.tv.

Më Shumë

Galaktiku i ri që po mbretëron te Real Madridi

Jude Bellingham, po mbretëron te Real Madridi, që nga transferimi i tij nga Borussia Dortmundi në verën që shkoi për 100 milionë euro. Bellingham nuk...

Tifozët e mllefosur me lojtarët e Lirisë, afaristi Shkodran Kryezi kërkon përgjegjësi nga menaxhmenti

Situata me ekipin e futbollit të Lirisë nuk është aspak e mirë pas kthimit në Superligë për shkak të rezultateve të dobëta. Humbja turpëruese 4-0...

Lajmet e Fundit