15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Krasniqi: Erdhi dita, sonte do të shkëlqejë gjithçka

Haxhi Robin Krasniqi do të zhvillojë sonte meçin më të veçantë në karrierën e tij.

Ai do të ngjitet në ring në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke boksuar kështu para mijëra tifozëve shqiptarë.

Krasniqi do t’i kryqëzojë dorëzat me kundërshtarin Nadjib Mohammedi në meçin e vlefshëm për versionin WBC.

Boksieri nga Juniku ka bërë një postim në faqen e tij zyrtare, duke theksuar se sot është dita që Kosovës t’i dhurohen emocione dhe eneregji e papërjetuar ndonjëherë.

Postimi i plotë nga Krasniqi (pa ndërhyrje):

“Erdhi dita…

Sot, secili prej nesh, do t’i japim Prishtinës, do t’i japim Kosovës, emocionet dhe energjinë e papërjetuar ndonjëherë.

Sonte do të shkëlqejë gjithçka!

Ju pres secilin nga ju, për të ju përshëndetur nga mesi i stadiumit “Fadil Vokrri”, për të ju falenderuar për gjithë këtë përkrahje dhe për të ju shtuar krenarinë për vendin prej nga vijmë.

Sonte të gjithë bashkë do të jemi “ne, bijtë e bijat e tua Kosovë””.

Erdhi dita…Sot, secili prej nesh, do t’i japim Prishtinës, do t’i japim Kosovës, emocionet dhe energjinë e…

Posted by
Robin Krasniqi
on
Friday, August 4, 2023

Më Shumë

Lansohet në e-Kosova paraqitja online e Provimit të Maturës

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se është lansuar në platformën e-Kosova paraqitja online e Provimit të Maturës Shtetërore. Sipas MAShTI-it, paraqitja online...

Mbretit Zog iu ndalua hyrja në Shqipëri! “Marrezia” e Hoxhës me serbët

DR. VASFI BARUTI/ Kongresi i Përmetit në 80-vjetorin e tij, në një vështrim të ri përndryshe nga historitë e shumta të Partisë Komuniste dhe historio-grafia...

Lajmet e Fundit