25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Paul McCartney ka gjithmonë në mendje John Lennon

Në një intervistë të dhënë së fundmi, Paul McCartney ka folur rreth anëtarit të grupit Beatles, John Lennon, duke u shprehur se ai është në mendjen e tij teksa shkruan tekstet e këngëve.

“Mendimi i John ishte shumë i rëndësishëm për mua”, rikujton McCartney.

“Më mungon shumë dhe jam i sigurt që edhe ai ndjen mungesën e kontaktit me mua”, shtoi këngëtari.

Artisti ka folur gjithashtu për festivalin e “Glastonbury 2022”, ku ai ka kënduar së bashku me John Lennon duke përdorur metodat e teknologjisë.

“Herën e parë që këndova ishte shumë emocionuese dhe vazhdon të jetë e tillë pasi duket sikur jam duke kënduar sërish me mikun tim të vjetër”, përfundon McCartney.

Dr. Cuculi: Stentat në zemër – nuk janë zgjidhje

Shefi i Klinikës së Kardiologjisë në Lucern të Zvicrës, Prof. dr. Florim Cuculi, ka ngritur shqetësimin e vendosjes së stentave në mënyrë jo të...

Lirikë stine

Enver Sulaj Gjethet e zverdhura më bien mbi kokë Shenjë vjeshte mbi ëndërrimet e lirikën e stinës. Reshjet e shiut kanë shtuar përrockat në livadhin e braktisur. Një...

Lajmet e Fundit