14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Krasniqi flet si kampion i botës

Kampioni i botës Haxhi Robin Krasniqi është parë shumë i lumtur pas suksesit të madh që e arriti mbrëmë kur u shpall kampion i botës në dy kategori WBA dhe IBO, pasi mposhti kampionin gjerman, Dominic Boesel.

Krasniqi e vendosi fitoren në rundin e tretë me një nokaut të tmerrshëm. Pas meçit Krasniqi është parë shumë i ,lumtur derisa ka thënë se e ka pritur këtë sukses plotë 15 vjet.

”Kjo luftë zgjati 15 vjet. Kam përjetuar ulje dhe ngritje, kam qarë. Shumë falënderime për të gjithë që besuan në mua.

”Unë uroj që Dominic të kthehet i fortë. Ne jemi një familje e madhe, ne fitojmë së bashku, ne humbasim së bashku”, ka thënë Krasniqi.

Më Shumë

Messi e arrin kuotën e 100 golave me fanellën e Argjentinës

Lionel Messi tani numëron 102 gola me fanellën e kombëtares së tij, Argjentinën. Sulmuesi i Paris Saint-Germain e arriti këtë shifër në orët e hershme...

Arrestohet një person i kërkuar në Randobravë të Prizrenit

Një person i kërkuar është arrestuar në fshatin Randobravë të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. Ai është dërguar në burgun e...

Lajmet e Fundit