-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Kryeministri Kurti sot viziton Prizrenin

Sot, kryeministri i Republikës së Kosovës dhe kryetari i Lëvizjes VETËVËNDOSJE!, Albin Kurti do të vizitojë Prizrenin.

Kryeministri Kurti, së bashku me kryetarin e Komunës së Prizrenit, njëherësh kandidat për kryetar të Prizrenit nga Lëvizja VETEVËNDOSJE!, prof. dr. Mytaher Haskuka, do të realizojnë vizita të ndryshme, ku më poshtë mund të gjeni agjendën e aktiviteteve:

16:00 – Tubim në fshatin Piranë (në oborrin e shkollës fillore “Dy Dëshmorët”)
17:00 – Tubim me gra (në platon e Kino Evropës)
18:00 – Tubim në Lagjen e Trimave (Tusus – në oborrin e shkollës fillore “Fadil Hisari”)
19:00 – Tubim në lagjen Arbanë (Terreni sportiv në shkollën fillore “Ibrahim Fehmiu”)
20:00 – Festivali Ndërkombëtar Zgjimi me Art (Hamami Gazi Mehmet Pasha)

 

Më Shumë

Juventus kërkon ndërprerjen e kontratës me Pogba

E ardhmja e Paul Pogba te Juventus është në dyshime serioze me klubin që po shqyrton mundësinë e shitjes, apo edhe të ndërprerjes së...

Sektori privat i diskriminuar nga ndihma e shtetit – punëtorët vazhdojnë të paguhen me pagë minimale

“Nuk e ndiejmë që jemi shtetas të Republikës së Kosovës. Shteti po na diskriminon”, thotë Hysni Gashi, i punësuar në një kompani pastrimi në...

Lajmet e Fundit