21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Kryeziu në Has: Platforma e LDK-së do të fitojë me 8 qershor

Eqa ne romaj te hasitKryetari i Degës së LDK-së në Prizren, Eqrem Kryeziu është takuar me elektoratin e LDK-së në fshatin Romajë të Hasit.

Ai në këtë takim ka shpalosur platformën politike të LDK-së.

“Kjo platformë e e LDK-së do te fitojë në zgjedhjet nacionale që do mbahen më 8 qershor te këtij viti”, tha Kryeziu.

Sipas tij, Kosovës i nevojitet një qeverisje pa korrupsion.

“LDK-ja në Prizren ka dhënë prova që mundet të qeveriset mirë në zbatim të ligjit, dhe pa korrupsion”.

“Rrotacioni i pushtetit është një element demokracie, të cilën duhet ta bëjmë si shoqëri ne mënyrë që të tregojmë se sa jemi pjekur dhe jemi demokratizua si shoqëri”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Familjarët thanë se nuk iu dha ndihma nga mjekët, Spitali i Prizrenit: Pacientja erdhi në gjendje të rënduar

Në orët e para të mëngjesit të së martës, një grua në Spitalin Rajonal të Prizrenit kishte vdekur, e kjo sipas një familjari nga...

Trepça kampion i Kosovës

Klubi mitrovicas Trepça e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës, pasi mposhti në finale Golden Eagle Yllin. Me seri prej 3:2, mitrovicasit triumfuan në...

Lajmet e Fundit