0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Kryeziu: Nuk jemi të përçarë si partitë e tjera

Eqrem KryeziuAnëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Eqrem Kryeziu në një prononcim për Telegrafin ka konfirmuar se kryesia e LDK-së e ka dominuar atë si kandidat për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Ai ka folur edhe për dallimet dhe mospajtimet që cilat ekzistojnë brenda degës së LDK-së në Prizren.

“Jeta publike i ka këto fërkime. Por, thyerjet në degën e LDK-së në Prizren, nuk janë as për së afërmi sa ato gjithandej Kosovës në partitë e tjera”, ka shtuar Kryeziu.

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vazhduar aktivitetet për nominimet e kandidatëve të saj për kryetarë komunash dhe për listat e kandidatëve për Asambletë komunale.

Pas diskutimeve të zhvilluara në terren, por edhe në bazë të propozimit të Degës së LDK-së, Kryesia e LDK-së, në mënyrë unanime vendosi sot që Eqrem Kryeziu të jetë kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prizrenit.

Më Shumë

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

Mot i ftohtë dhe me fjolla bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës. Sipas...

Lajmet e Fundit