17.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Kryeziu: E përkrahi koalicionin LDK-PDK

Eqrem KryeziuuAnëtari i kryesisë së LDK-së Eqrem Kryeziu, ka thënë se do të ishte një fitore shumë e madhe për Kosovën dhe rrugën e saj evropiane po sikur pas këtyre zgjedhjeve të bëhet transferi i pushtetit. Kryeziu ka thënë se LDK-ja është e përgatitur për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më 8 qershor

Ai vazhdon të insistojë se di të ishte në interes të Kosovës një koalicion LDK-PDK i cili do të ofronte garanci për një qeverisje antikorrupsion.

“Në qoftë se do të kishim garanci nga partitë e mëdha, se tani është koha e fundit kur duhet të trembemi nga përgjumja dhe të bëhet një qeveri antikorrupsion, natyrisht se do ta përkrah 100 për qind koalicionin LDK-PDK” ka thënë Kryeziu për Epokën e Re, duke shtuar se, nëse LDK-ja dhe PDK-ja i ofrojnë kuadrot e tyre më të mira, që nuk kanë afera korruptive, atëherë ky koalicion do të ishte në interesin e të gjithëve.

Sipas Kryeziut, oferta e LDK-së për zgjedhjet parlamentar është më e mira, duke thënë se fitorja e LDK-së do të ishte një e mirë për Kosovën.

“Në programin e LDK-së janë angazhuar më shumë se 70 ekspertë të fushave të ndryshme, mbi të cilat mbështetet platforma jonë për Kosovën, e cila mendoj se është më e mira. Të them të drejtën unë jam duke bërë të drejtën edhe unë jam duke bërë një parafushatë të vogël. Do të ishte fitore shumë e madhe për Kosovën dhe rrugën e saj evropiane sikur të bëhej transferi i pushtetit”, ka thënë Kryeziu.

Më Shumë

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Zyrtare: Ky është futbollisti që ftohet sërish në Kombëtare

Përfaqësuesja e Kosovës gjatë muajit qershor më datën pesë luan miqësore ndaj Norvegjisë. Nga skuadra austriake, LASK Linz mësohet se lojtari i parë që merr...

Lajmet e Fundit