14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Kuvendi miraton Fondin Sovran

Kuvendi i Kosovës ka miratuar të premten në mbrëmje në lexim të dytë Projektligjin për Fondin Sovran.

62 deputetë, kryesisht të pozitës sa ishin në pranishëm në sallë, votuan pro këtij projektligji, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Si pjesë e Projektligjit për Fondin Sovran në lexim të dytë u përfshinë 47 amendamente

Më Shumë

Moti për sot i vranët dhe me reshje shiu

Për të dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu. Era do të fryjë nga juglindja,...

Migjeni: Shpresa vdes e fundit, prandaj falim e shpresojmë

Millosh Gjergj Nikolla i njohur më shumë përmes nofkës Migjeni, ka qenë një poet dhe prozator i shquar shqiptar. Migjeni konsiderohet si një ndër shkrimtarët më të lexuar e...

Lajmet e Fundit