19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Ligji i Përgjimeve, cenon privatësinë

Telefon-pergjimetProjektligji për Përgjimin e Komunikimeve Elektronike, i miratuar nga Qeveria, është ndër më të këqijtë dhe më të dëmshmit që mund ta ketë Kosova që pas shpalljes së pavarësisë së saj. Me këtë Ligj, Kosova shkon drejt totalitarizmit dhe më askush nuk do të ndihet i sigurt në privatësinë e vet.

Kështu vlerësojnë njohës të çështjeve të sigurisë në Kosovë, të cilët i bëjnë thirrje ligjvënësve kosovarë që mos ta aprovojnë Projektligjin si të tillë./zeri/

Më Shumë

UEFA: Kosova nuk mund të jetë në një grup me Serbinë dhe Bosnjën

Para hedhjes së shortit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, i cili është planifikuar më 9 tetor në Frankfurt, UEFA ka njoftuar për disa rregulla...

Në Prizren me aktivitete shënohet Dita Botërore e Zemrës

Me dy aktivitete të ndryshme, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë në Prizren ka bërë shënimin e Ditës Botërore të Zemrës, raporton PrizrenPress Me aktivitetin e realizuar...

Lajmet e Fundit