19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Mbi 1 mijë e 400 tiketa trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 1 mijë e 467 gjoba trafiku në vendin tonë.

Gjatë kësaj periudhe ka ndodhur një aksident me fatalitet, 25 aksidente me të lënduar dhe 19 me dëme materiale.

Sipas statistikave të përgjithshme të policisë, në 24 orët e fundit janë arrestuar 13 persona dhe shtatë janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Prizren, deklarohen rreth fajësisë dy të akuzuarit për rastin e aksidentit fatal nga gara në autostradë

Gjykata e Prizrenit ia ka ndëprerë paraburgimin Arlind Sylës, njërit prej të akuzuarëve për aksidentin tragjik në një garë automobilistike që ndodhi më 2023...

Moti sot: I vranët dhe vende-vende me riga shiu, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Gjatë ditës së sotme, moti në Kosovë do të jetë i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do...

Lajmet e Fundit