15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Dy arsye se pse Barcelona përjashtoi si mundësi transferimin e Neymarit

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar iu ofrua Barcelonës nga agjenti i tij. Por kampionët në fuqi të La Ligës e kanë refuzuar një mundësi të tillë për ta kthyer në skuadër brazilianin. Ja pse?

Neymar është i lidhur me një largim nga kryeqyteti francez këtë verë pasi në disa raportime thuhet se lojtari nuk është më i lumtur në klub. Mundo Deportivo sugjeron se braziliani iu ofrua Barcelonës nga agjenti i tij, por kampionët në fuqi të Spanjës refuzuan ta rifitonin atë këtë verë.

Neymar Barcelona

Vetë Neymar thuhet se donte të ribashkohej me gjigantët katalanas, një klub me të cilin fitoi titullin e vetëm të Ligës së Kampionëve në karrierën e tij përpara se t’i linte ata për të përfunduar një transferim rekord botëror në kryeqytetin francez në vitin 2017. Ndonëse trajneri i Barçës Xavi, i cili luajti përkrah Neymarit për një periudhë të shkurtër në Camp Nou, nuk dyshon në aftësinë e yllit, por ai nuk do donte të dëmtonte atmosferën në dhomës e zhveshjes.

Xavi

Neymar ishte i lidhur me një lëvizje në disa klube të Premierligës, përkatësisht Manchester United, Arsenal, Chelsea dhe Liverpool, por duket se ai do të qëndrojë në PSG për të ardhmen e cila mbetet e paparashikueshme. Së fundmi ai ka postuar në rrjetin e ri social ‘Threads’, ku ka shkruar: “Party season 23/24”, me një emoji të flamurit francez dhe një foto të një avioni privat në sfond.

Neymar pritet të kthehet në stërvitjet parasezonale të PSG-së më vonë këtë muaj, me sezonin e ri të Ligue 1 që fillon më 13 gusht. Ata do të vizitojnë Japoninë në një turne 10-ditor para-sezonal në korrik, ku do të përballen me Al Nassr, Cerezo Osaka dhe Interin.

Më Shumë

Besa Famgas – Rahoveci, pritet një ndeshje dramatike në hendboll

Besa Famgas e Rahoveci përballen të mërkurën mbrëma në ndeshjen e dytë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll. Ndeshja zhvillohet nga ora...

Kompany e merr timonin e Bayernit

Vincent Kompany është trajneri më i ri i gjigantit gjerman Bayern Munchen. Kompany ka nënshkruar kontratë me bavarezët deri më 30 qershor të vitit 2027. Ish-reprezentuesi...

Lajmet e Fundit