8.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Mbi 2 mijë tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orë dhe mbi 100 aksidente

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, 2 mijë e 310 tiketa trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit nga Policia e Kosovës.

Kjo u bë e ditur në raportin 24 orësh të policisë, ku në statistikat e përgjithshme thuhet se në ditën e fundit janë regjistruar 102 aksidente ku nga to 26 janë me lëndime dhe 76 me dëme materiale.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 26 persona, ndërsa 10 janë dërguar në mbajtje kurse tre në vuajtje të dënimit.

 

Më Shumë

Lirohen qytetarët e Kosovës që u ndaluan mbrëmë nga policia serbe

Para pak çastesh, autoritetet serbe dhanë urdhër për të liruar kosovarët e ndaluar prej mbrëmë në kufirin Kroaci-Serbi. 12 autobusët e ndaluar janë nisur për...

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si “shovinist”. Në ceremoninë...

Lajmet e Fundit