-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Mbi 5,000 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

3,184 persona kanë vdekur që nga paraqitja e rasteve të para në Kosovë, të cilat ishin konfirmuar më 13 mars të vitit 2020.

Aktualisht janë 5,992 raste aktive.

Ndërkohë, në raportin e fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, bëhet e ditur se aktualisht janë 393 raste pozitive.

Po ashtu, nga 1,230 testime të kryera, 393 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Kurse, janë shëruar 928 persona.

Më Shumë

Vranët dhe me diell, temperaturat deri 8 gradë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Limaj: Kosova është futur në  krizë 

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, tha sot në Prizren se,  që tri vjet Kosova është  futur në krizë. “Kosova në gjithë këto vite të lirisë...

Lajmet e Fundit