14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Mbi 5,000 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

3,184 persona kanë vdekur që nga paraqitja e rasteve të para në Kosovë, të cilat ishin konfirmuar më 13 mars të vitit 2020.

Aktualisht janë 5,992 raste aktive.

Ndërkohë, në raportin e fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, bëhet e ditur se aktualisht janë 393 raste pozitive.

Po ashtu, nga 1,230 testime të kryera, 393 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Kurse, janë shëruar 928 persona.

Më Shumë

“Hapësirat e përbashkëta” projekti i ri nga Autostrada Biennale

Tashmë është lansuar projekti i ri i Autostrada Biennale titulluar “Hapësirat e Përbashkëta” e cila mbështetet nga Ambasada e Amerikane në Prishtinë në kuadër...

Katër ish-deputetë dënohen me nga 1 vit burgim me kusht

Gjykata Themelore në Prishinë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Mytaher Haskukës, Enver Hotit, Shqipe Pantinës dhe Teuta Haxhiut, duke i dënuar secilin veç e...

E diela me diell

Lajmet e Fundit