15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

MBP-ja shpërblen zyrtarin falsifikator

Monistria e brendshmeNëse je zyrtar i lartë pushteti nuk të ndëshkon edhe kur falsifikon. Madje të shpërblen. Shembullin e sjelljes së këtillë pushteti e ka treguar në rastin e Islam Cakës, i suspenduar gati dy vjet më parë nga pozita e drejtorit të Departamentit për shtetësi, azil dhe migracion, që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB).Për punën që nuk e ka bërë prej gati dy vjetësh, ai ka marrë pagë të rregullt. Ndërkaq pasi i është shqiptuar dënimi për falsifikim nga gjykata, MPB-ja e ka rivënë një kohë në pozitën e drejtorit, e më pas e ka caktuar si koordinator.

Islam Caka ishte i suspenduar gati dy vjet më parë nga pozita e drejtorit të Departamentit për shtetësi, azil dhe migracion, që funksionon në kuadër të MPB-së. Për punën që nuk e ka bërë prej gati dy vjetësh, ai ka marrë pagë të rregullt. Këtë fundvit është dënuar për falsifikim nga Gjykata Themelore në Prishtinë.

Pas dënimit, MPB-ja e ka vënë një kohë në pozitën e drejtorit në Departamentin e Regjistrimit dhe Gjendjes Civile, e më pas e ka caktuar si koordinator të Njësisë për monitorim dhe evoluim të strategjive nacionale. /Koha Ditore/

 

Më Shumë

Egnatia, kampione e Shqipërisë për herë të parë

Egnatia mposhti Partizanin në finalen e Final 4 me rezultatin 1-0, falë golit të Ibrahimoglu. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, u dorëzoi medaljet dhe Kupën...

Nënkryetari Kujtim Gashi shpreh lavdinë për heroizmin e dëshmorit të parë të Prizrenit, Përparim Thaçi

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga familjarët e dëshmorëve dhe bashkëqytetarët, bën homazh në varrezat e dëshmorëve në Landovicë në...

Lajmet e Fundit