19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Mbrojtja: Akuza e Salustros, me paragjykime dhe e njëanshme

Limaj-Rrecaj-gjyqMbrojtja gjatë fjalës përfundimtare në rastin “Kleçka”, e ka quajtur të pabazë akuzën e prokurorit Mauricio Salustro. Avokati mbrojtës i Sabit Shalës, Mexhit Syla, tha se akuza nuk përmban fakte dhe përshkrim që e vërtetojnë se të pandehurit kanë kryer vepër penale.

Kjo aktakuzë, sipas avokatit Syla është ngritur me paragjykime dhe është e njëanshme.

Në pjesën e dytë të seancës, mbrojtja do të vazhdojë përsëri me fjalën përfundimtare dhe më pas, pritet që edhe të pandehurit ta thonë fjalën e tyre, transmeton RTK.

Ndërkohë, aktgjykimi në rastin “Kleçka” pritet të mbahet më 17 shtato

Më Shumë

Mes vërshimeve e varfërisë, bujku nga Krusha e Rahovecit: Kam humbur 20 mijë euro nga përmbytjet

Në rrugën kryesore që të dërgon nga Gjakova për në Prizren, udhëtarët kalojnë përmes fshatit Krushë të Rahovecit. I njohur për bujqit e devotshëm,...

12 vëllezër e motra thyejnë rekordin botëror me moshë të kombinuar mbi 1058 vjeç

Një familjeje me 12 vëllezër e motra në Spanjë iu dha Rekordi Botëror Guinness kur mosha e tyre e kombinuar u konfirmua si 1058...

Lajmet e Fundit