23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Mbyllet Komuna e Prizrenit, shërbyesit civilë në grevë

Qytetarët që kërkojnë shërbime brenda objektit të Komunës së Prizrenit nuk po lejohen të hyjnë brenda për shkak të grevës së përgjithshme të shërbyesve civile

Greva e shërbyesve civilë ka filluar këtë javë duke përcjellur edhe grevat në sektorë të tjerë.

Kryetarja e sindikatës së nëpunësve civil në Prizren, Dashurie Memqaj i ka urdhëruar të gjithë punëtorët e sigurimit që të ndalohet hyrja e personave brenda objektit

Gazetari i KALLXO.com raporton se në orën 10 kishte pasur nënpunës që kryenin shërbime derisa kryetarja e sindikatës e ndaloi këtë.

Një numër i konsiderueshëm i qytetarëve po presin jashtë në temperaturën 2 gradë celcius, për hapjen e dyerve të administratës.

Për dallim nga dje, qytetarët nuk janë lejuar të qëndrojnë brenda objektit.

Edona Llalloshi del për kafe me shoqet e saj, është veshur e rregulluar si një zonjë e vërtetë

Edona Llalloshi është një ndër këngëtaret më të njohura të estradës shqiptare. Ajo nisi karrierën shumë vite më parë dhe për një kohë të gjatë...

Vrasja në Malishevë, çfarë thuhet në raportin e policisë

Policia ka dalë me disa detaje, pas vrasjes që ndodhi mëngjesin e së mërkurës në fshatin Banjë të Malishevës. Isuf Zogaj është i dyshuar për...

Lajmet e Fundit