34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Më duket se të dua

Skender Berisha

*Në stilin popullor

Herë e di herë nuk e di
s’më duket e më duket
të dua për besë të dua
edhe dje zura në thua

kur të pash te lumi
të rash pas e s’të zura
qe rreze shumë e fortë
m’i plasi syrit pëlhura

mendtë tash më mirren
për ty midis kësaj vape
mes turmës së pazarit
pse për dore më kape

herë e di herë s’e di
turbull të shoh e kthjelltë
një ditë edhe moj përditë
kush pret edhe ndoj ditë

Skender Berisha
25 korrik 2013,Prizren

Më Shumë

Liga e Konferencës/ Shkupi dhe Ballkani ballafaqohen sot

Skuadra KF Shkupi dhe ajo FC Ballkani do të ballafaqohen sot në kuadër të finales së play-off-it. Të dy klubet kampione, njëra e Kosovës dhe...

Vetaksident në Malishevë, lëndohet rëndë një person

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi ka humbur kontrollin mbi veturën e tij duke u rrokullisur jashtë rrugës. Sipas raportit të Policisë...

Lajmet e Fundit