26.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Ministri Gashi takohet sot në Prizren me një delegacion nga Republika e Maltës

Sot, në zyrën e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Prizren, ministri Kujtim Gashi do të pres në takim një delegacion nga Republika e Maltës, të kryesuar nga Carmelo Abela, Ministër i Punëve të Jashtme dhe i Tregtisë. (Mediat mund të marrin vetëm pamje nga takimi).

Takimi mbahet ora 11:20-12:00.

Ndërsa, në ora 19:00, në Galerinë e Hamamit të Prizrenit, do të hapet ekpozita personale e skulptorit Luan Mulliqi e titulluar “Hasjania”.

Këto dy ngjarje zhvillohen në kuadër të aktiviteteve të MKRS-së, pas hapjes së zyrave në Prizren.

Suhareka publikon projektin për stadium, kërkon ndihmën nga MKRS-ja

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka publikuar të enjten projektin e kësaj komune për stadiumin e qytetit. Sipas tij, gjithçka është e gatshme...

Prizren, 9 aktakuza kundër 11 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik, se gjatë 24 orëve të fundit, nga prokuroritë Themelore janë ngritur njëzetedy (22) aktakuza kundër njëzetegjashtë (26) personave,...

Lajmet e Fundit