13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

MKRS: Majlinda Kelmendi, krenaria e shtetit tonë

Majlinda Kelmendi është ndalur në luftën e parë në garën e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të dielën në Nippon Budokan, Majlinda ka garuar në kategorinë deri 52 kilogramë, ku ka arritur sukseset më të mëdha që mund të arrihen.

Për këtë gjëë, MKRS ka dalur me një komunikatë publike ku i është referuar Kelmendit si krenaria e shtetit tonë, përcjell KultPlus.

Më poshtë mund të lexoni reagimin e plotë të MKRS-së.

Majlinda Kelmendi krenaria e shtetit tonë

Kampionia olimpike e Rio 2016, Majlinda Kelmendi nuk arriti të vazhdojë tutje garat e xhudos në Lojërat Olimpike Tokio 2020.
Në fitore e humbje, ajo mbetet krenaria e shtetit tonë. Puna, përkushtimi dhe guximi që ka treguar do të jenë gjithmonë inspirim për gjenerata të tëra.

Qeveria e Kosovës në Lojërat Olimpike po reprezetohet nga zëvendësministrja e MKRS, znj. Daulina Osmani.

Me datën 23/07 u zhvilla organizimi mirëseardhës nga Ministria e Edukimit, Kulturës, Sportit, Shkencës dhe Teknokogjisë në Tokio, ku ishin pjesmarrës të gjithë Ministrat e shteteve pjesmarrëse në Tokyo 2020.
Sot e ka përfunduar garën e shenjëtarisë sportive edhe garuesi Drilon Ibrahimi.
Shenjëtari ynë ka arritur 608.8 pikë, që e renditën në vendin 46. Ky është një rekord i ri shtetëror.
Ndërsa gjatë ditës pritet të garoj edhe notarja Eda Zeqiri.
 /

Më Shumë

Lajmet e Fundit