14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Mot i vranët dhe jo stabil

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe jostabil.

IHK njofton se kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijojë kushte që vende-vende të ketë reshje shiu të përcjella me rrufe.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe verilindjes

Më Shumë

Lajmet e Fundit