17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Moti sot: Me diell dhe vranësia të pakta, temperatura deri në 34 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të shtunë pritet të mbajë mot me diell edhe vranësira të pakta.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin mes 14 dhe 18 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të jenë mes 31 dhe 34 gardë Celsius, transmeton Klankosova.tv.

Temperaturën më të ulët për ditën e sotme pritet ta ketë Dragashi me 14 gradë Celsius, kurse maksimalja pritet të jetë në Gjakovë, Prizren e Istog me 34 gradë.

Më Shumë

Plagosje dhe rrahje mes dy familjeve në Gjonaj të Prizrenit

Një konflikt mes dy familjeve ka përfunduar me rrahje dhe plagosje sot në fshatin Gjonaj të Prizrenit, raporton ekskluzivisht Gazeta Sinjali. Incidenti eskaloi nga një...

Xhaka për sekretin e suksesit të Leverkusen-it: Pimë gjak çdo mëngjes

I pyetur për të zbuluar sekretin e suksesit të Bayer Leverkusen-it këtë sezon, Granit Xhaka tha me shaka se ata “pijnë gjak çdo mëngjes”. I...

Lajmet e Fundit