18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe vranësira, të cilat gjatë ditës pritet të shtohen, ku ka mundësi të sjellin ndonjë reshje të dobët shiu.

Temperaturat do të pësojnë ulje të lehtë, me minimale që do të lëvizin prej 6 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 24°C.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veiut me shpejtësi prej 10-38 km/h, njofton Meto Kosova,

Më Shumë

Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot parashihet të mbajë me diell dhe vranësira. Kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu në shkallë vendi, sidomos gjatë orëve të...

Breshër i madh në Duhël të Suharekës

Reshje të mëdha të shiut të përcjella edhe me breshër kanë përfshirë sot Komunën e Suharekës. Gazeta10 ka siguruar pamje ku shihet se rruga është...

Lajmet e Fundit