25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Moti sot: Me diell dhe vranësira, bien temperaturat

Gjatë ditës së mërkurë mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sa i përket temperaturave dita e sotme do të ejtë më e freskët se ajo e djeshmja, pasi do të ketë ulje në vlerat maksimale për tetë gradë.

Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 16 e 20 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28 dhe 31 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Në rigjykim, ish-inspektori deklarohet i pafajshëm për mosrrënimin e ndërtimeve pa leje në Prizren

Ish- inspektori i ndërtimit në Prizren, Nexhmedin Musliu nuk e ka pranuar fajësinë për akuzën se ka kryer dy vepra penale të korrupsionit. Ai...

Deklarohet i pafajshën zyrtari i Komunës së Rahovecit

Në shqyrtimin fillestar të mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore në Gjakovë, i akuzuari Syljeman Daka është deklaruar i pafajshëm se në cilësinë e...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit