2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Moti sot me diell e vranësira, diku edhe shi e rrufe

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara.

“Vranësirat vende-vende mund të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius”, thotë Instituti Meteorologjik i Kosovës.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes”.

Temperaturat maksimale do të ngjajnë në Prizren dhe Gjakovë, 22 gradë Celsius, ndërkaq ato minimalet në Dragash, 12 gradë Celsius.

Më Shumë

Lajmet e Fundit