16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Motrat Mustafa serish bashkë e ndezin atmosferën në dasem

Motrat Mustafa nga mushtishti i Kosovës njihen për zërin unik që i karakterizon.

Ato mbrëmë ishin tek një event familjar ku ndezën atmosferën.

Në fillimet e tyre të njohura ishin vetëm Sahidja dhe Safetja por me pas muzikën trashëguan edhe Lulja, Elhamja, Kumria dhe Shkurta.

Motrat kanë treguar se zakonisht sezonin e verës kryesisht e kanë te ngarkuar duke kënduar ne dasma apo kanagjegje.

Universiteti i Prishtinës hap konkurs për nivelin master

Universiteti i Prishtinës ka hapur konkursin për pranim të studentëve në nivelin master. Në këtë vit akademik, UP-ja do të regjistrojë 2418 studentë në programet...

Vonesat e FIFA-s shqetësojnë SHBA-të për Kupën e Botës 2026

Edhe pse kjo ngjarje është ende gati tre vjet larg, Shtetet e Bashkuara kanë filluar të shqetësohen për Kupën e Botës 2026, të cilën...

Lajmet e Fundit