3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Muharremaj mohon se do të largohet nga AAK-ja: Do të jem AAK deri në frymën e fundit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka mohuar pretendimet se ai mund të largohet nga AAK-ja dhe të shkon në VV.

I pari i komunës së Suharekës ka bërë me dije se do të qëndrojë deri në fund në partin e Ramush Haradinajt.

Sipas tij, AAK-ja është familja e tij politike.

“Unë i respektoj të gjitha partitë politike, është sistem demokratik, mund të flasin çka të duan. Unë jam me një familje të madhe edhe familjen që kanë Muharremaj me 7 vëllezër, por edhe familjen AAK që është një parti shtet-formuese. Jam në AAK, kam qenë dhe do të vazhdojë të jem deri në frymën e fundit për arsye se e dua dhe është mirë që çdo parti të ketë njerëz konkret dhe praktik për të çuar këtë vend përpara”, është shprehur Muharremaj për “Emisionin Special” në Klan Kosova.

Më Shumë

Moti sot i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot i vranët dhe me intervale me diell. “Në mëngjes parashihet që në shumë territore të ketë...

Kurti pjesëmarrës në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në qytetin e Vlorës ka nisur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.   Në këtë ceremoni, përveç kryeministrit...

Lajmet e Fundit