19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Muja i kthehet përballjes më ligjin

Ramadan MujaKryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja kah mesi i këtij muaj  do të vazhdojë betejën  me Gjykatën Themelore të Prizrenit.Sipas programit të paralajmëruar  nga kryetari i trupit gjykues,Vladimir Mikula, shqyrtimi gjyqësor  në rastin”Muja dhe të tjerët”,  duhet të vazhdojë  me 13 dhjetor ,derisa seancat tjera  priten të mbahen  më 16.17, dhe 19 dhjetor,transmeton Koha Ditore.

“Supozoj se me seancat në këto data  mund ta cojmë ka fundi  shqyrtimin gjyqësor”, pat thënë Mikula.

“Sa më shpejt që ta kryejmë është në dobi të të gjithëve palëve”.

Avokati mbrojtës  i Ramadan Mujës, Ruzhdi Berisha  pati shprehur pati shprehur bindjen  se procesi n po i ofrohet fundi, porse nuk dihet se kur do të përmbyllet. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Urimi i Totajt për festën e Bajramit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, u ka uruar besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit. Ai ka dëshiruar që kjo ditë të sjellë paqe,...

Litani e këputur nga rrufetë

Enver Sulaj Në qiellin me re Harta duket e copëtuar Si rrëfimi i harruar. Ulpianë, Ta pashë shtatin e lashtë Gurët si gjurmë loti e litani e këputur nga rrufetë. Kur t'i...

Lajmet e Fundit