22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Mustafa, Haradinaj e Limaj po i diskutojnë hapat e mëtutjeshëm

ramushi, limaj  mustafaKreu i LDK’së Isa Mustafa, ai i AAK’së Ramush Haradinaj dhe kreu i NISMA’s Fatmir Limaj, aktualisht janë duke darkuar në një nga restorantet e Prishtinës.

Express mëson se ata po diskutjonë për hapat e mëtutjeshëm për formimin e qeverisë.

Mësohet se tre krerët e partive, po diskutojnë edhe për ndarjen e posteve qeveritare.

Sot, partitë opozitare arritën marrëveshje për ta dërguar PDK’në në opozitë, duke u bashkuar të gjitha në mënyrë që të formojnë qeverinë e re, duke u pajtuar që kreu i AAK’së Ramush Haradinaj të ketë postin e kryeministrit, ai i LDK’së postin e kryeparlamentarit, kurse NISMA të ketë postin e zëvendëskryeministrit.

Më Shumë

MKRS-ja shkruan për koncertin e mbrëmshëm të Shkurte Fejzës: I solli publikut emocione të mëdha

“Me këngë të paharrueshme që për pesë dekada ka mbajtur gjallë atdhedashurinë e shqiptarëve dhe rezistencën e tyre, mbrëmë këngëtarja Shkurte Fejza i solli...

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Lajmet e Fundit