21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

NISMA: Festa t’ia len vendin punës

Limaj , NISMANisma për Kosovën, nëpërmjet një komunikate për media, falënderon të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e saj. Nisma thotë se fitorja e madhe që lidhet me shkallën e lartë të kulturës demokratike në zgjedhjet e 8 qershorit, u kurorëzua me Marrëveshjen e spektrit partiak.

Nisma, fton qytetarët që festa t’ia lë vendin punës.

Njoftimi i plotë:

Të dashur anëtarë, simpatizant dhe mbështetës të NISMËS për Kosovën.
Fitorja e madhe që lidhet me shkallën e lartë të kulturës demokratike që dëshmuam si komb në zgjedhjet e 8 qershorit u kurorëzua me Marrëveshjen e spektrit të gjerë partiak që përfaqëson shumicën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës.
Ne e kuptojmë se realizimi i këtyre dy qëllime të mëdha ju dha gëzimin aq shumë të pritur dhe shpresën për një Kosovë NDRYSHE!
Pas manifestimit të gëzimit anë e kënd Kosovës ju lusim që t’u ktheheni angazhimeve të përditshme dhe ky entuziazëm të orientohet në punët e mëdha që na presin!
Duke ju falënderuar përzemërsisht për tërë mbështetjen që na e keni dhënë, prej fillimit e deri tani, Kryesia e NISMËS për Kosovën ju Uron realizimin e angazhimit tuaj për fillimin e procesit për një Kosovë NDRYSHE!
Fitoret e deritanishme janë merita e juaj!

NISMA për Kosovën

Më Shumë

DokuFest dhe Sida vazhdojnë partneritetin për avancimin e kreativitetit dhe shkëmbimit kulturor

DokuFest dhe Agjencia suedeze për zhvillim dhe bashkëpunim ndërkombëtar (SIDA) të mërkurën kanë njoftuar se partneritetin e nisur vite më parë do ta vazhdojnë...

Siguria në Rahovec dhe problemet me ujë të pijshëm – çfarë u tha në mbledhjen Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi?

Është zhvilluar mbledhja e katërt e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi në Komunën e Rahovecit, mbledhje e cila është kryesuar nga kryetari i...

Lajmet e Fundit