10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Nagavci: Rreth 50 për qind e punëtorëve të arsimit janë vaksinuar, të vaksinohet edhe pjesa tjetër

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në një konferencë për media u ka bërë thirrje të gjithë punëtorëve arsimorë që të vaksinohen kundër COVID-19, para nisjes së vitit të ri shkollor.

“Rreth 50 për qind e stafit është vaksinuar, por synojnë që edhe pjesa tjetër ta marrë vaksinën. Shfrytëzoj rastin që t’u bëj thirrje të gjithë punëtorëve të arsimit që të vaksinohen dhe të jenë të gatshëm për fillimin e vitit të ri shkollor. Ftoj dhe studentët sidomos ata në konvikte që të vaksinohen”, ka deklaruar Nagavci.

Ajo ka thënë se është e nevojshme akoma që punëtorët arsimorë të vaksinohen.

Më Shumë

Sot është ditëlindja e 78-të e ish-presidentit Rugova (FOTO)

Sot është përvjetori i 78-të i lindjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai u lind më 2 dhjetor të vitit 1944, në fshatin Cerrcë...

A do të jetë i gatshëm Shaqiri për ndeshjen ndaj Serbisë? E zbulon trajneri i Zvicrës

Një lajm jashtëzakonisht i mirë ka ardhur së fundit nga trajneri i Zvicrës Murat Yakin në prag të ndeshjes vendimtare kundër Serbisë. Në konferencë për...

Moti për sot

Lajmet e Fundit