10.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Në Dubovc kanë filluar gërmimet për varrezë masive

Policia-crime sceneNë Dubovc të Vushtrisë kanë filluar gërmimet në një hapësirë të dyshuar për varrezë masive. Pjesëtarë të FSK-së, policisë së Kosovës, EULEX-it si dhe specialistët e mjekësisë ligjore, janë duke mbikëqyrur këto punime, transmeton RTK.

Kryetari i Komisionit qeveritar për të pagjeturit, Prenk Gjetaj tha se gjatë muajit mars janë marrë informacionet e para për vendin e dyshuar për varrezë masive në bodrumet e ish stacionit policor në Dubovc.

Më Shumë

Rasti i veturave të dyshuara afër shkollës në Prizren, Totaj: Po presim hetime zyrtare nga policia

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është deklaruar lidhur me ankesat e paraqitur nga disa prindër, se disa persona të dyshuar po sillen...

Gjendet i vdekur një person në një market në Prizren

Një person është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një market në Prizren, transmeton IndeksOnline. Lexuesit kanë dërguar pamje nga vendi i ngjarjes ku...

Lajmet e Fundit