20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

“Net/Rrjet” rikthehet me edicionin e shtatë

Ekspozita Ndërkombëtare e Artit Bashkëkohor “Net/Rrjet”, do të organizojë edicionin e shtatë javën e ardhshme në Galerinë e Ministrisë së Kulturës, duke filluar me 13 maj.

Sivjet, artistët bashkëkohorë do të operojnë nën konceptin kuratorial RestArt, me kuratorë Majlinda Kelmendi dhe Zeni Ballazhi. Artistët pjesëmarrës janë Burim Bashi, Dusan Zidar, Irena Paskali, Katerina Belkina, Klodian Deda, Susanne Hofer, Tanja Kalf, Teuta Jashari Kajtazi dhe Eris Kajtazi.

“Net/Rrjet” është themeluar në vitin 2008 dhe paraqet një punë të përbashkët të artistëve bashkëkohorë, të cilët ekzekutojnë në gjini të ndryshme, si pikturë, skulpturë, fotografi, video, instalacion e vizatim.

Më Shumë

Kurti: Dragashi ka nevojë për më shumë investime

Kryeministri Albin Kurti ka premtuar më shumë investime në komunën e Dragashit. I pari i ekzekutivit sot bashkë me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

Telegraph: 80 shqiptarë të dënuar në Mbretërinë e Bashkuar në vetëm 4 muaj

80 shtetas shqiptarë janë dënuar me 130 vite burg vetëm në katër muajt e parë të këtij viti në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën kështu...

Lajmet e Fundit